top of page

TASARIMCININ ŞANTİYE TEMSİLCİLİĞİ

  Mimarlar ve İç Mimarlar, Tasarımlarının Saha Uygulamalarının Takibine Zaman Bulamayabilir, Süreçle Uğraşmak İstemeyebilir.

 

  Ancak, Sahada Tasarımlarının Tam Olarak Hayata Geçirilmesini, Kendilerinin Bilgisi ve Onayı Olmadan Tasarımı Değiştirecek Müdahalelerin Yapılmamasını, İşin Doğası Gereği Mutlaka Çıkacak Problemlere Sağlam Detaylar Üretilmesini, Gerektiğinde Tasarıma Sadık Kalınarak Projenin Yerine Adapte Edilmesini İster, Bu Konuda Güven Duyacağı Bir Çözüm Ortağı Arar.

  Yeterli Saha Tecrübesine Sahip Olmayan Tasarımcıların Teslim Ettikleri Proje Onlar İçin Bitmiş Olsa da, Aslında Yeni Başlamakta ve Sahadan Şu Sorular Gelmektedir :

tasarımcının şantiye temsilciliği-2.jpg

a. Tasarım Aşamasında Malzeme ve Detayların İşverenler, Malzeme Üreticileri veya Satıcılarının Subjektif Yönlendirmeleriyle Yanlış Seçilmesi, Hatalı veya Eksik Üretilen Detaylar, Projeleri İnceleyen Saha Ekiplerince Farkedilir ve Düzeltilmesi Talep Edilir,

b. Hatta Saha Ekipleri Projedekinden Daha İyi Seçenekler Sunulabilir veya İşveren Kararını Değiştirebilir,

c. Veyahut Sahada Projeye Aykırı Yapılmış Kaba – Mekanik ve Elektrik İmalatlarından Dolayı Tasarımın Yerine Adaptasyonu Gerekebilir.

  Bu Üç Durumda Sorular 'Acil Çözüm' Talebiyle Tasarım Ofisine Gider. Projesini Teslim Eden Tasarım Ofisi, Yeni İş Fırsatlarını Yakalamak, Yakaladığına Konsantre Olup Zamanında Teslim Etmek İster. Personelin Nitelik ve Niceliğine Göre Şantiyelerden Gelen Bu Talepleri Karşılamakta Zayıf Kalabilir. Bu da Ofise Nam, Para ve Zaman Kaybı Olarak Döner.

  2001_2009 Yıllarındaki İnce Yapı, Fit-Out, Shell & Core, Anahtar Teslim, Restorasyon, Renovasyon ve Dekorasyon Taahhüt İşlerindeki İnşaat Yönetimi Tecrübelerimizde Bunları Sıkça Yaşadık, Yerel veya Uluslararası Proje Ofislerine En Uygun Detayları Üretip, Seçenekleri Sunduk, Onaylananı Sahada Uyguladık.

Tasarımcının Şantiye Temsilciliği Hizmetinin Kapsamı Şunlardır :

1. ​Projelerde İnşaatın Maksimum Sağlamlığı ve Optimum Maliyetini Karşılayacak Malzeme ve Detayların Seçimine Katkıda Bulunarak İşveren ve Yükleniciler Nezdinde Ofisin İtibarını Korur.  

2. Projelerin Süperpozelerini Uygulamacı Gözüyle Yaparak Problemleri İnşaat Aşamasından Önce Tespit Eder, Sahadan Gelecek 'Acil Düzeltme' Şarjını Önler.

3. Uygulamacı Gözüyle Projeleri Değerlendirerek, Sahanın İşini Kolaylaştıracak Uygulanabilir Detayları, Klavuz Planları, Kaplama Detaylarını, Mahal Listelerinin Hazırlanmasını Sağlar, Ofisin İş Yükünü ve Anlık Artabilecek Kaosu Azaltır, Sahayla Proje Ofisi Arasında Köprü Olur.

4. Keşfin, Birim Fiyat Tariflerine ve Analizlerine Göre Yapılmasını Sağlayarak, Birim Fiyat Artış Taleplerine veya Reddine Mesnet Hazırlar 

5. İş Programına Göre Projelerin Sahaya Teslim Edilmesi Sürecine Yardımcı Olur.

bottom of page