BİNA TADİLATI / RENOVASYONU YAPTIRACAKLARA

  Kışı ve Zor Koşullarıyla Bilinen Eski Sovyetler Birliği Ülkelerinde, Sağlamcılığıyla Meşhur Rus Mühendislik Normlarıyla, 2001_2009 Yıllarında İnşaat ve İnşaat Yönetimi Yapan,

 

 Moskova Kremlin Sarayı Karşısındaki Eski ABD Büyükelçilik Binasının Ülkenin En Büyük Holdinglerinden AFK Sistema Gals'ın Genel Merkezi Olarak Renovasyonu Projesinde Fransız Inter Art Etudes Firmasınca Hazırlanan İç Mekan Tasarımlarının Uygulama Projelerinin Çizen ve Yerinde Uygulayan,

  St. Petersburg'daki Eski Bir Tekstil Fabrikasının Güçlendirmesi ve Yeni Eklemelerle Grand Canyon Adıyla AVM Olarak Renovasyonu Projesinde Sahada İmalatları Yöneten Kurucu'ya Sahip Olan MAYALAR, Tadilat / Renovasyon Sürecine Holistik Açıdan Bakıp, İmalatları Minimum Geri Dönüş Hedefiyle Planlayabilir ve Süreci Yönetebilir.

​1. Tadilat İzinleri İçin İdarelerle Görüşmeleri ve Başvuruları Yapar, Koordinasyonu Sağlar.

2. Kapsamlı Tadilat veya Renovasyon Yatırımı Öncesi Binanın Performans Analizini Yaptırarak Statik Dayanıklılığını Tahkik Ettirir. Tahkikat Sonucunda :

  a) Binanın Taşıyıcı Sisteminin Performans Analizi Mevcut Deprem Yönetmeliğine Göre Zayıf Kalıyorsa, Tadilat / Renovasyon Maliyetini Düşürmenin veya Bu Maliyete Katlanmama Seçeneklerinin Analizlerini Yapar.

  b) Binanın Güçlendirme İhtiyacı Varsa, Önce Güçlendirme Projelerini Hazırlatarak Güçlendirme Ruhsatı İçin Başvurur. İşin Keşfini Hazırlatarak, Alt Yüklenici Tekliflerini Alır, Seçimini ve Sözleşmelerini, Yer Teslimini, Sahadaki Koordinasyonu, Problemlerin Çözümünü, İmalatların Projeye Uygunluğunun Kontrolünü ve Biten İşlerin Teslim Alınmasını Sağlar.

  c) Güçlendirme İhtiyacı Yoksa veya Güçlendirme Sonrasında Binanın Rölövelerini ( Mahallerinin Ölçülerini, Taşıyıcı Sisteminin Yerlerini ve Boyutlarını, Tesisat Hatlarını ve Yerlerini ) Alarak Kat Planlarını Bilgisayara Aktarır. Bu Arada;

    i. İnşaat, Proje ve Gayrimenkul Değerleme Tecrübeleri ile Yatırımcının Binadan Beklentisini Sorgular ve Binanın Mevcut Haline Göre Uzun Vadede Verimli Kullanılabilmesi İçin Analizler Yapar.

    ii. Beklentilerin Kararlaştırılması Akabinde Mimari Projeyi Hazırlarken Malzemelere ve Sistem Seçenekleri İncelenir. Buna Göre İç Mekan Tasarımlarını ve 3B Modellemeleri Hazırlatır. Kararların Olgunlaşıp, Onaylanması Akabinde Mimari, Elektrik ve Mekanik Uygulama Projelerini Hazırlatır.

    iii. Uygulama Projeleri Üzerinden İşin Keşfini Hazırlar, Alt Yüklenici Tekliflerini Alır, Seçimini ve Sözleşmelerini, Yer Teslimini, Sahadaki Koordinasyonu, Problemlerin Çözümünü, İmalatların Projeye Uygunluğunun Kontrolünü ve Biten İşlerin Korunarak Teslim Alınmasını Sağlar.

KİMDİR ?

MAYALAR Mimarlık Müşavirlik, 1996_2001 Yıllarındaki Proje ve 2001_2009 Yıllarındaki İnşaat Yönetimi Tecrübeleri Üzerine, 2009 Yılında İzmit’te Kuruldu. 2009_2019 Yıllarında Proje, Proje Geliştirme, İç Mekan Tasarımı, Gayrimenkul Ekspertizi ve Müşavirliği, Fizibilite ve Karlılık Analizi, Kat İrtifakı_Mülkiyeti Kurulumu ve İnşaat Taahhüt Hizmetleri Verdi. 1996'dan Beri Mimarlık Mesleğinde Edindiği Karar - Sonuç Analizi, Doğru Soruyu Sorabilme, Holistik Düşünebilme Yetenekleri, İşindeki Samimiyeti ve Uzman Ekibiyle MAYALAR, 2019’dan İtibaren İmalat ve Hizmet Firmaları, Yatırımcılar, Müteahhitler, Mülk Arz ve Talep Edenlerin Karlılığı İçin Müşavirlik Hizmetlerine Odaklanmıştır.

ÜYELİKLER :

Karabaş Mh. Hürriyet Cd. 137 / 3 İzmit KOCAELİ

Mayalar Proje Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

      2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır

  • LinkedIn Sosyal Simge