KUZEY KIBRIS'DA GAYRİMENKUL YATIRIMIN CAZİBESİ ve SUNDUĞUMUZ FIRSATLAR

6. Kuzey Kıbrıs'ta Konut Fiyatlarının İstikrarlı Artışının Sebepleri Nedir ?


Lüks Villa, Yazlık Ev ve 1+1, 2+1 ve 3+1 Daire Olarak Arzedilen Konut Fiyatlarının İstikrarlı Artışının Sebeplerini Şöyledir : a. Tatilcilerin İçin Ülkenin Doğası, İklimi ve İnsanların Rahatlığı, Civar Ülkelerden Üniversite Öğrencilerinin Sosyo Ekonomik Yaşamın Rahatlığı ve Ucuzluğu Sebepleriyle Ülkeye Gelmeleriyle Bir Süre Sonra Kendilerinin ve Çevrelerinin Yatırımcı Olmaları. b. Eskiye Göre Çok Daha Kaliteli ve Gösterişli İnşaatların Yapılması. Yabancı Yatırımcıları Çekmek İsteyen Pek Çok İnşaat Firması Yerel Halktan Çok Yabancılara Hitap Edecek Evler Yapmayı Tercih Ediyor. Yabancı Alıcıları Çekecek Albeniye Sahip Olmak İçin Masraftan Kaçınmayan Firmalar, Artan Maliyetlerini Daha Yüksek Fiyatlar İle Telafi Ediyorlar. c. Sınırlı Türk Tapu Seçenekleri.
7. Kuzey Kıbrıs'ın Geleceği Hakkında Öngörü Nedir ?


a. Kapalı Maraş Bölgesinin Açılması Çalışmalarının Sonuçlanmasıyla Kuzey Kıbrıs’ın Singapur Modeliyle Hızla Gelişeceği Beklenmektedir. b. Ülkemizin Akdeniz'deki Doğalgaz Aramaları Başarılı Sonuçlandığında Kuzey Kıbrıs da Gelir Kaynağına Kavuşacak Olduğundan Ülkedeki Gayrimenkul Fiyatları Daha Hızlı Artacaktır. c. Diğer Ülkelerin Çıkaracakları Doğalgazın Avrupa'ya Ulaştırılması Yine Bizim Hatlarımız Üzerinden Olacağından, Kuzey Kıbrıs'ın Geliri Artacak, Bu da Gayrimenkul Fiyatlarını Artıracaktır. d. Enerji Çatışmalarının Yaşandığı Akdeniz Havzasında Adanın Jeopolitik ve Jeostratejik Önemi Gün Geçtikçe Artmaktadır. Kuzey Kıbrıs'ın Dünya Devletleri Tarafından Tanınmasına Karar Verildiğinde İnsan ve Ticari Sirkülasyonun Artması Beklenmektedir. e. Ortadoğu'nun Kaos Ortamı Devam Ettiği Sürece Bu Ülkelerdeki Öğrenciler ve Yatırımcılar Ülkelerine Yakın ama Güvenli Bölgelere Rağbet Etmeye Devam Edeceklerdir.
1. TC Vatandaşlarının KKTC'den Konut Alması Kolay mı ?


Tek Kelimeyle, Evet. Özellikle Son Dönemde Türkiyeli Yatırımcılar Kazançlı Fırsatların Peşinden Geliyor ve Özellikle Konutlara Büyük İlgi Gösteriyorlar. Kuzey Kıbrıs’ta Satın Alınan Bir Gayrimenkul İçin Satış Sözleşmesi İmzalandıktan 21 Gün İçerisinde Tapu Dairesinde Kaydedilmesi ve KKTC Bakanlar Kurulu’ndan Satın Alma İzni Alınması Gereklidir. Konut Alan ve 90 Günden Fazla Kuzey Kıbrıs’ta Kalmak İsteyen TC Vatandaşları, Bir Yıllığına Çıkardıkları Oturma İzinlerini Her Yıl Yenilemeliyken, Emekliler İçin Oturma İzni Şartı Aranmamaktadır. TC Vatandaşları KKTC’de Birden Fazla Gayrimenkul Satın Alamamakta Olup, Bunun İçin KKTC’de Şirket Kurmaları Gerekmektedir.

https://www.ktimb.org/yabancilarin-kktcde-tasinmaz-mal-edinme-kosullari/
8. 2020 Başında Ortaya Çıkan Pandeminin Ülkeye Etkisi Ne Oldu ?


Kuzey Kıbrıs, Pandemiden En Az Etkilenen ve En Hızlı Kurtulan Ülkedir. 19 Nisan 2020'den Beri Ülkede Yeni Vaka Görülmemiştir. Bu Sebeple, Sağlık Turizmi Konseyi Dünya Başkan Yardımcısı Tarafından 16 Mayıs 2020’de Yapılan Açıklamayla Ülkenin Dünyada Güvenli Tatil Beldesi Ünvanı Kazanmaya Başladığı Beyan Edilmiştir. https://www.brtk.net/saglik-turizmi-konseyi-yabanci-yayinlar-yapmamiz-gerekeni-gosteriyor/ Bu İyileşmeyle Ülkeye Halihazırda İlgi Gösteren Türk, Arap, İran, Rusya, Ukrayna, Orta Asya Türk Devletleri ve Kuzey Avrupa Ülkeleri Vatandaşlarının Taleplerinin Artması Beklenmektedir.
4. Direk Müşteri Olmak Varken Neden Sizden Aracılık Hizmeti Alayım ?


Kuzey Kıbrıs’ta Müteahhitlerin Satış Fiyatları Şeffaftır. Bize de Size de Aynı Satış Rakamları Telaffuz Edilir. Siz, Kanunlar Gereği Sadece Bir Mülk Satın Alabilirsiniz. Ama Biz Ülkedeki Yerli Olan Muteber İş Ortağımız İle Sürekli Müşteri Temin Ettiğimiz İçin, Müteahhitten Bizim Kadar İndirim Alamazsınız. Ayrıca, Ülkede Aracılık Hizmeti Komisyonu Sadece Satıcı Tarafından Ödenir. Yani, Siz Direk Müteahhit Firmaya Müşteri Olduğunuzda Alacağınız İndirim İle Bizim Alacağımız Arasndaki Fark, Hem de Bizim Kendimizden Yapabileceğimiz İndirim İle Size Uygun Seçeneklere Ulaşır, Güvenle Tapunuzu Alırsınız.
3. Kuzey Kıbrıs'ta Konut Yatırımının Cazibesi Nedir ?


a. Ülkeye Yaşamsal Cazibelerinden Kaynaklı Hem Yerli Hem Yabancı Yatırımcılar Konut Piyasasına İlgi Göstermektedir. b. Gayrimenkul Satışı ve Kiralamalarında İngiliz Sterlini Kullanıldığından Türk Yatırımcılar Kur Riskinden Korunmaktadır. c. AB Üyesi Güney Komşusunda Gayrimenkul Fiyatlarının Ortalama Üç Kat Pahalı Olduğu, Akdeniz'e Kıyı Diğer AB Ülkelerindeki Fiyatların Daha da Yüksek Olduğu Gözönünde Bulundurulursa, Ada Ülkesi Kuzey Kıbrıs, Akdeniz’deki En Ucuz Gayrimenkul Fiyatlarını Sunmaktadır.
5. Kuzey Kıbrıs'taki Evinizi Tatilinizden Sonra Kiraya Verin


Tatilcilerin Bir Kısmı Oteller Yerine Kendi Dairelerinde Konaklamayı Tercih Ettiğinden Havuzlu Site Şeklinde Yapılaşma Artmaktadır.

Akdeniz Sevdalıları Satın Aldıkları Dairelerinde Tatillerini Yaptıktan Sonra Yine Bizim Aracılığımızla Üniversite Öğrencilerine Kiraya Vererek Yatırımlarını 8 - 13 Yılda Amorti Etmektedirler.

Bu Sürenin İstanbul, Kocaeli, Bursa Gibi Büyük Şehirlerimizde 25 Yıl Üzerinde Olduğu Bilindiğinden, Bu Bir Taşla İki Kuşun Vurulduğu Harika Bir Yatırımdır.
2. Kuzey Kıbrıs'ın Yaşamsal Cazibesi Nedir ?


Kuzey Kıbrıs Güzel İklimi, Sakin Doğası, Güzel Plajları Yanında Asayişi Güvenli, Yaşam ve Sosyal Hayat Ucuz, Farklı Milletlerden İnsanların Özgürce Yaşadığı, Türkçe Konuşulan, Türkiye’den ve Civar Ülkelerden Tatil Yapmak, Mülk Almak veya Göç Etmek İsteyenlerin Tercih Ettiği Cazip Bir Ülkedir. En Bilinen Turistik Bölgeleri Lefkoşa, Gazimagusa, Girne, Güzelyurt ve İskeledir. Tatilcilere Golf, Su Sporları ve Tekne Gezileri İmkanları Sunulmaktadır.

Show More

Her Gayrimenkul veya İnşaat Yatırımı, Taahhüdü, Tadilatı Bir Projedir. İşimiz, Müşterimizi Anlamak, Seçenekleri Sunmak, Süreç Haritasını Hazırlayarak Yönetmek, Ona Para ve Nam Kazandırmaktır.

Karabaş Mh. Köseoğlu Sk. 17 / 2 İzmit KOCAELİ

  • LinkedIn Sosyal Simge

Mayalar Proje Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

2009-2020 Tüm Hakları Saklıdır