top of page

KURULUŞ

  Kurucunun, 1996 - 2001 Yıllarındaki Proje ve 2001 - 2009 Yıllarındaki Yurt Dışı Şantiye Tecrübeleri Akabinde Serbest Mimarlık Hizmetleri Vermek Üzere 2009’un Başında, İzmit'te, MAYA MİMARLIK Adıyla Temelini Attığı Şirket, Yılın İkinci Yarısında Gayrimenkul Geliştirme Hizmetleri Vermek Üzere MAYALAR Proje Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Ünvanı ve 27913 Sicil Nosu İle Kocaeli Ticaret Odası’na Kayıt Oldu.

  Şirket Kurulmasına Müteakip MAYALAR MİMARLIK Markasıyla 2009 - 2019 Yıllarında Proje, Proje Geliştirme, İç Mekan Tasarımı, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı ve Müşavirliği,  Fizibilite ve Karlılık Analizi, Kat İrtifakı ve Mülkiyeti Kurulumu ve İnşaat Taahhüt Hizmetlerini Kapsayan Gayrimenkul Geliştirme Hizmetleri Verdi. 

 

  Kurucu, Merakla ve Severek İcra Ettiği Mimarlık Mesleğinde, Kararları Olgunlaştırıcı Nitelikli Sorular Sorabilme, Tasarıma Uygulamacı - Değerlemeci - Pazarlamacı Gözüyle Bakabilme, İnşaat Stratejileri Geliştirebilme ve Uygulayabilme, Yatırım ve İş Süreçlerine Holistik Açıdan Bakarak Problemleri Kestirebilme - Teşhis Edebilme ve Analitik Çözebilme, Hızlı - Detaylı - Seçenekli Düşünerek Kötümser Senaryoları da Gözönünde Bulunduran Süreç Haritası Hazırlayabilme ve Yönetebilme, Karar - Sonuç Analizlerini Başarıyla Yapabilme Yeteneklerini Kazandı.


  Edinilen Bu İş Tecrübeleri İle Şirket, Piyasada Rakibinin Pek Az Olduğu Gayrimenkul Yatırım Projeleri Olan Arsa-Arazi Yatırımı, İnşaat ve Tadilat İşlerinde Uçtan Uca Proje Yönetim Hizmeti Vermeye Odaklandı.

 

  Hizmetinin Başarısı İçin 'Ölçemediğini Yönetemezsin' ve 'İnsan Uyur, Yazılım Uyumaz' Prensiplerinin Hakkını Verebilmek Üzere, 2019 Yılında Proje ve İşletme Yönetimi Yazılımları Üzerine Eğildi ve Hizmetlerine Adapte Etmeye Yoğunlaştı.

 

  2020 Yılının Başlarında Dünyada ve Ülkemizde Baş Gösteren Covid-19 Salgını İle Beraber Hayatın ve İş Yapış Şekillerinin Hızla Dijitalleşmesi, Şirket Konumlanmasının İsabetini Gösterdi. 

  Şirketin İsmi, İnsanın En Temel İhtiyaçları İle Arasında Kurulan İlişkiden Doğdu. İnsanlığın Tarımsal Faaliyete Başlamasıyla Beraber Temel Gıdası Olan Ekmeğin Üretiminde Un - Su - Tuz Üçlüsünü Harekete Geçirip, Ekmeği Oluşturan MAYA’dır. Buradan Hareketle, Arsa - Yatırım Kararı - Sermaye Üçlüsünün Ekmeğe Yani Yapıya Dönüşebilmesi, Bu Sürecin Yönetilmesi ve Karlı Bir Yatırım Olabilmesi İçin Gereken Maya; İlim ve Tecrübe Sahibi MAYALAR MİMARLIK'tır. 

  Logomuza Dikkatle Bakıldığında MAYA Yazdığı Görülecektir...

bottom of page