BİNA İNŞAATI YAPTIRACAKLARA

  Kışı ve Zor Koşullarıyla Bilinen Eski Sovyetler Birliği Ülkelerinde, Sağlamcılığıyla Meşhur Rus Mühendislik Normlarıyla 2001_2009 Yıllarında İnşaat ve İnşaat Yönetimi Yapan, 2009_2019 Yıllarında Türkiye'de Proje, Müşavirlik, İç Mekan Tasarımı, Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık, İnşaat, Fizibilite Çalışmaları, Bilirkişilik Hizmetleri Veren, Mesleki Tecrübeleri ile Detayları Yakalayan bir Kurucu'ya Sahip Olan MAYALAR, Sektöre Holistik Açıdan Bakabilmektedir.

  Yazılımında Teknik Konularına Katkıda Bulunduğu, Proje Yönetimi ve Ticari Yönetimi Entegre Eden ve Şirket / Şantiye Yönetimine Holistik Açıdan Bakabilen PİR Online Proje ve İş Yönetimi Platformu ile MAYALAR, Yatırımcı, Müteahhit ve Proje Ofislerinin Verimliliğini Maksimize Edip, Kurumsal ve Dijital Dönüşümlerini Sağlamaktadır.  

1. İmar İzinleri İçin İdarelerle Görüşmeleri ve Başvuruları Yapar, Koordinasyonu Sağlar.

2. İnşaat, Proje ve Gayrimenkul Değerleme Tecrübeleri ile Yatırımcının Binadan Beklentisini Sorgular ve İmar Durumundaki İzinlere Göre Yorumlayarak Binanın Uzun Vadede Verimli Kullanılabilmesine Katkıda Bulunur.

3. Yapılan Analizlerle Beklentileri Tespit Edilmiş Binanın Projelerinin Ehil Bürolarca Hazırlanmasını veya Hazırlanan ;

  a) Mimari Projesinin Beklentileri Karşıladığını ve İmar Haklarının Tam Kullanıldığını, Kat Planlarının İşlevselliğini, Kolonların ve Kirişlerin Yerleşimini, Sağlam ve Ekonomik Malzeme ve Detayların Seçilmesini,

  b) 3D Görsellerde Kullanılacak Kaplamaların ve Renklerin Mimari Projeyle Uygunluğunu,

  c) Zemin Etüdünün Hakkıyla Yapılmasını,

  d) Statik Projede Doğru Taşıyıcı Sistem ve Temel Seçimini, Optimum Miktarda Demir ve Beton Kullanıldığını,

  e) Elektrik ve Mekanik Tesisat Projelerinin ve Raporlarının Standartları ve İhtiyaçları Karşıladığını Kontrol Eder.

4. Tüm Projeleri Çakıştırarak ( Süperpoze ) Birbirleriyle Uyumsuzluklarını Önceden Tespit Eder, Tadilatını Temin, Koordine ve Takip Eder. 

5. Projelendirilen Binanın Keşfinin, Birim Fiyat Tarifleri ve Analizleriyle Detaylıca ve Doğruca Çıkartılmasını Sağlayarak, İhale Sürecinin Sağlıklı Sonuçlanmasını ve Ana Yüklenici Sözleşmesinin, İş Programının ve Bütçesinin İleride İhtilafa Sebep Vermeyecek Şekilde Hazırlanmasını Sağlar. 

6. Ana Yüklenicinin Titizlikle Seçilmesini, İnşaat İzni_Proje_Yer Tesliminin Zamanında ve Doğru Yapılmasını Sağlar.

7. Ana ve Alt Yüklenicilerin Sözleşmelerini, Ekip_Ekipman_Personel_Malzeme Tedariklerini ve İş Programlarına Uygunluğunu Kontrol Eder.

8. Ana Yüklenicinin İmalatlarının Kalite Kontrolünü Yapar, Hakedişlerini ve İlave Hak Taleplerini Projelere ve Sözleşmeye Göre Kontrol Eder.

9. Projelere Uymayan ve Yerinde Değiştirilen Tesisatların As_Build Projelerinin Hazırlanmasını Temin Eder.

10. Biten İmalatları Teslim Alır, Korumalarının Yapıldığını Kontrol Eder.

 

KİMDİR ?

MAYALAR Mimarlık Müşavirlik, 1996_2001 Yıllarındaki Proje ve 2001_2009 Yıllarındaki İnşaat Yönetimi Tecrübeleri Üzerine, 2009 Yılında İzmit’te Kuruldu. 2009_2019 Yıllarında Proje, Proje Geliştirme, İç Mekan Tasarımı, Gayrimenkul Ekspertizi ve Müşavirliği, Fizibilite ve Karlılık Analizi, Kat İrtifakı_Mülkiyeti Kurulumu ve İnşaat Taahhüt Hizmetleri Verdi. 1996'dan Beri Mimarlık Mesleğinde Edindiği Karar - Sonuç Analizi, Doğru Soruyu Sorabilme, Holistik Düşünebilme Yetenekleri, İşindeki Samimiyeti ve Uzman Ekibiyle MAYALAR, 2019’dan İtibaren İmalat ve Hizmet Firmaları, Yatırımcılar, Müteahhitler, Mülk Arz ve Talep Edenlerin Karlılığı İçin Müşavirlik Hizmetlerine Odaklanmıştır.

ÜYELİKLER :

Karabaş Mh. Hürriyet Cd. 137 / 3 İzmit KOCAELİ

Mayalar Proje Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

      2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır

  • LinkedIn Sosyal Simge